Michalici

Światło nadziei

09-12-2023

facebook twitter
9 grudnia Mszy Świętej roratniej oraz modlitwie Akatystem ku czci Bogurodzicy przewodniczył ks. bp Michał Janocha

Stało się to pięknym, adwentowym zwyczajem naszej parafii, że Mszy Świętej o brzasku przewodniczy jeden z pasterzy archidiecezji. W tym roku gościliśmy ks. bpa Michała Janochę, który ochotnym sercem odpowiedział na to zaproszenie. Do wspólnej modlitwy wprowadził nas ks. Proboszcz Kazimierz Joniec:

Ksiądz Biskup skierował  do nas homilię, której nagranie publikujemy poniżej.

Ksiądz Biskup wskazał na rolę nadziei i Nowego Światła, którego przyjścia oczekujemy podczas adwentowego czuwania oraz roli Matki Najświętszej, jako tej, która przynosi nam Światło - Chrystusa, naszego Pana i Zbawiciela.

Niech podsumowaniem tego poranka staną się słowa wprowadzenia do ilości 11 wyśpiewujące część Matki Najświętszej: "Ty, o Najświętsza Dziewico, jawisz się nam w ciemnościach, jak światłodajna pochodnia. Niematerialne zapalając światło, wiedziesz wszystkich do poznania Boga, swoim blaskiem rozjaśniając umysły naszym uczczona wołaniem..."

Po Eucharystii procesyjnie udaliśmy się do Ołtarza Matki Bożej Fatimskiej, aby przed jej wizerunkiem odśpiewać Akatyst ku Czci Bogurodzicy w wykonaniu Liturgicznej Scholi Dorosłych.

Ostatnim akcentem tego poranka, było błogosławieństwo monstrancji, którego dokonał ks. bp Michał Janocha w Kaplicy Aniołów. Więcej informacji o tym doniosłym wydarzeniu, wraz z nagraniem wystąpienia Pana Mariusza Drapikowskiego, znajdziemy w osobnej aktualności, która już niebawem.

Dziękujemy wszystkim wiernym parafianom oraz wspólnotom, których zaangażowanie i obecność przyczyniły się do piękna i uroczystego charakteru tego poranka. Szczególne słowa uznania kierujemy pod adresem Liturgicznej Scholi Dorosłych pod kierownictwem Pana Adama Motyczyńskiego za przewodniczenie w śpiewie Akatystu ku czci Bogarodzicy oraz pieśni podczas Mszy Świętej Roratniej a także wspólnocie Domowego Kościoła za posługę liturgiczną, wspólnotom Żywego Różańca, Liturgicznej Służbie Ołtarza.

Zdjęcia: Andrzej Chęć
Tekst: ks. Emil Kurek CSMA