Michalici

Trzecia artystyczna Droga Krzyżowa

06-03-2021

facebook twitter
Krótka relacja z trzeciego nabożeństwa artystycznej Drogi Krzyżowej przygotowanego przez młodzież naszej parafii oraz ich duszpasterzy.

Artystyczna Droga Krzyżowa, to nabożeństwo pasyjne, w którym dla głębszego wejścia w kontemplację tychże tajemnic wykorzystane zostały dodatkowe środki wyrazu. Dzięki muzyce, pantomimie oraz zobrazowaniom filmowym staramy się pobudzać naszą wrażliwość i wpisywać ją w modlitwę. Piątkowe nabożeństwa Drogi Krzyżowej adresowane są w pierwszej kolejności do młodzieży ale również do wszystkich ceniących sobie sztukę i piękno, jako przestrzeń przeżywania swej wiary.

Trzecia artystyczna Droga Krzyżowa zaprosiła nas do odczytania naszej codzienności w kluczu Męki Zbawiciela. Wiodącym środkiem wyrazu, który pomagał nam wchodzić w te Najświętsze Tajemnice stał się dialog sceniczny pomiędzy Arturem Bocheńskim - autorem rozważań - oraz ks. prefektem Jarosławem Witkowskim CSMA. Rozważania dokonujące się w spotkaniu i rozmowie zwieńczyła pantomima stworzenia świetlistego krzyża z uczestników Drogi Krzyżowej niosących zapalone świece. Płomień w symbolice liturgicznej wskazuje na światło wiary. Tylko dzięki niej codzienność każdego z nas może zostać wpisana w misterium miłości Chrystusowego Krzyża, którą - tak jak otrzymany płomień - należy przekazać dalej, by rozświetlać mroki życia.

Zapraszamy na kolejne nabożeństwo artystycznej Drogi Krzyżowej, za tydzień o godzinie 20:00.

Poniżej fotorelacja z trzeciej artystycznej Drogi Krzyżowej. Zdjęcia wykonał Pan Mirosław Warda.