Michalici

Warsztaty pisania ikon "Droga do Piękna"

12-10-2020

facebook twitter
Zapraszamy do nowej grupy początkującej w ramach warsztatów pisania ikon.

Zapraszamy do nowej grupy początkującej warsztatów pisania ikon. W ramach zajęć odbywających się w godzinach przedpołudniowych nowi adepci pisania ikon zdobędą wszystkie potrzebne kompetencje, aby własnoręcznie wykonać pierwszą w swoim życiu ikonę.

Oto jak w krótkich słowach o warsztatach pisze Małgorzata Kawęcka, instruktor:

"Na terenie parafii Matki Bożej Królowej Aniołów prowadzonej przez księży michalitów na warszawskim Bemowie od kilku lat odbywają się warsztaty pisania ikon Droga do Piękna.

Tworzymy wspólnotę ludzi, którzy pogłębiają swoją wiarę odkrywając dziedzictwo, kulturę i duchowość Chrześcijańskiego Wschodu.

Poznajemy tradycję wykonywania ikon, która narodziła się w Kościele jeszcze przed podziałem na Wschodni i Zachodni.

Poza zajęciami, na których uczymy się warsztatu, organizujemy wykłady dotyczące historii i teologii ikony, kontemplujemy Osoby przedstawiane na ikonach i odkrywamy dar modlitwy Jezusowej.

Jedną z zasad duchowego kanonu ikonopisarza jest to, aby nie zapominał o radości obdarowywania świata ikonami. W duchu tej zasady, dziękując Bogu za dar Chrztu Świętego, pragniemy nieść radość wiary poprzez ikonę. Dzielimy się nią z ludźmi, którzy cierpią, mają wątpliwości lub przechodzą kryzys wiary".

 

Chętnych prosimy o kontakt mailowy:
pracowniaikon.sek@gmail.com
lub telefoniczny: 609-409-777.