Michalici

Witamy nowego duszpasterza!

20-08-2020

facebook twitter
Od sierpnia posługę w naszej parafii rozpoczął nowy duszpasterz. Dziękując Bogu, że nadal powołuje młodych ludzi do szczególnych zadań w Kościele, polecajmy ks. Emila w swoich osobistych modlitwach.

Ksiądz Emil Kurek CSMA urodził się 15 marca 1993 roku w Wołominie. Do Zgromadzenia Świętego Michała Archanioła wstąpił w 2012 roku i po odbyciu rocznego nowicjatu  złożył pierwszą profesję zakonną 8 września 2013 roku.

Następnie rozpoczął studia filozoficzno-teologiczne na Instytucie Teologicznym Księży Misjonarzy afiliowanym pod Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.  Zwieńczył je obroną pracy magisterskiej pt. „Współczesny renesans angelologii” napisaną pod kierownictwem o. prof. dr. hab. Jarosława Kupczaka OP na seminarium naukowym z teologii dogmatycznej.

W okresie seminaryjnym udzielał się w redakcji kwartalnika „Wspólnota” wydawanego przez WSD w Krakowie oraz współtworzył aranżacje nowych piosenek zespołu „Michael” oraz odpowiadał za linie instrumentalne gitary elektro-akustycznej oraz elektrycznej. Od wielu lat związany z Pieszą Pielgrzymką Młodzieży o Trzeźwość Narodu Polskiego prowadzoną przez Zgromadzenie Świętego Michała Archanioła. Od kilku miesięcy jest jednym z autorów dwumiesięcznika homiletycznego „Biblioteka Kaznodziejska”.

Został wyświęcony na kapłana 23 maja tego roku przez ks. bp. Janusza Mastalskiego.

Od sierpnia decyzją Ojca Generała został skierowany do naszej parafii, gdzie pełnić będzie obowiązki duszpasterza i katechety.

Księdzu Emilowi życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa, niegasnącego zapału duszpasterskiego oraz radosnej satysfakcji z rozpoczęcia swojej kapłańskiej posługi w Parafii Matki Bożej Królowej Aniołów na Bemowie. Polecamy go pamięci modlitewnej wszystkich czytających te słowa.