Michalici

Za nami kolejny dzień wizytacji kanonicznej

24-10-2023

facebook twitter
Ksiądz biskup Tadeusz Pikus wizytował dziś różne przestrzenie posługi duszpasterskiej naszej parafii.

O godz. 10:00 zawitał w Szkole Podstawowej nr 357 w Warszawie, gdzie spotkał się z katechetami oraz swoimi małymi diecezjanami z młodszych klas szkolnych. Następnie odwiedził katechetów posługujących w Szkole Podstawowej nr 321 oraz uczniów z tamtejszej placówki. Okazją do dłuższej rozmowy z odpowiedzialnymi za całokształt edukacji w obydwu szkołach był wspólny obiad w domu zakonnym. Kolejnym punktem spotkania była Akademia Pod Aniołkami, gdzie z Pasterzem diecezji mieli możliwość porozmawiać uczęszczający do niej uczniowie w wieku przedszkolnym oraz personel.  Popołudniem Ksiądz Biskup odwiedził kancelarię parafialną asygnując księgi parafialne oraz spotkał się z księżmi z dekanatu jelonkowskiego.

Punktem kulminacyjnym tego dnia wizytacji była uroczysta Eucharystia o godz. 18:00. Miała ona szczególny charakter, ponieważ była czasem modlitwy wszystkich grup parafialnych objętych duszpasterską troską tutejszych duszpasterzy. Ich delegaci złożyli w procesji z darami pisemne sprawozdania, niejako składając oraz prosząc o błogosławieństwo dla wszystkich inicjatyw, które dla chwały Bożej podejmują podczas swego funkcjonowania. Do członków wspólnot Ksiądz Biskup skierował osobne słowo przed błogosławieństwem, które publikujemy:

Publikujemy również nagranie homilii oraz obszerną fotorelację, które pomogą utrwalić atmosferę radosnej wdzięczności za owoce duszpasterskiego trudu podejmowanego w naszej wspólnocie parafialnej.

Przed nami jeszcze jeden dzień wizytacji, którego plan zamieszczamy poniżej:

 PIĄTEK (27 października)

15.00 – wizyta w Ośrodku Wychowawczo – profilaktycznym Michael i Oratorium;

16.00 – spotkanie z Zespołem Katechetów;

17.00 – spotkanie ze wspólnotą Sióstr Michalitek.

Zakończenie wizytacji.