Michalici

Zapraszamy do Biblioteki parafialnej

26-06-2019

facebook twitter
Biblioteka Parafialna przy Parafii Matki Bożej Królowej Aniołów zaprasza czytelników i parafian.

Zachęcamy studentów, pracowników naukowych i wszystkich lubiących ciszę do korzystania z naszej czytelni. Jest to dobre i spokojne miejsce do nauki i pogłębiania wiedzy.

Biblioteka prowadzi działalność społeczną, której podstawowym działaniem jest udostępnianie księgozbioru mieszkańcom Bemowa i Warszawy do wykorzystania na miejscu i poza terenem Biblioteki. Udostępnianie  księgozbioru jest  nieodpłatne. Księgozbiór adresowany jest  do Czytelników wszystkich profesji i w każdej grupie wiekowej.

Biblioteka gromadzi zbiory w języku polskim i obcojęzyczne wydawnictwa zwarte, czasopisma i zbiory audiowizualne. W okresie 16 lat istnienia w bibliotece zgromadzony został bogaty zbiór książek, kilkanaście roczników czasopism, słowników i encyklopedii. Zgromadziliśmy głównie książki o tematyce religijnej, teologicznej, biblijnej i filozoficznej.

Książki zgromadzone w bibliotece to głównie dary z innych bibliotek zakonnych i świeckich, dary od czytelników: parafian Bemowa, mieszkańców Warszawy, księży, emerytowanych pracowników naukowych, nauczycieli, prawników, dziennikarzy, studentów, uczniów lub innych bezimiennych ofiarodawców i darczyńców, którym na sercu leży dobro i rozwój Biblioteki Jana Pawła II. Czytelnicy często przynoszą swoje prywatne często bardzo wartościowe książki  jako prezenty do biblioteki w dowód wdzięczności za możliwość wypożyczania innych książek.

Biblioteka zajmuje  dwie sale o łącznej powierzchni  154 m², na czytelnię przypada 109 m² i na magazyn 45 m².

Czytelnia i wypożyczalnia czynna:

Poniedziałek 16:00-20:00

Środa 16:00-20:00 (od czerwca do września czynne tylko w poniedziałki!)

Katalog on-line dostępny jest tutaj.