Michalici

Zwycięstwa w Miejscu Piastowym!

03-05-2023

facebook twitter
Ministrancka drużyna naszej parafii wróciła zwycięsko z XVII Ogólnopolskiej Olimpiady Sportowej im. bpa Jana Chrapka w Miejscu Piastowym.

🥇Zwycięstwa w Miejscu Piastowym! 🥇

Nasi ministranci wraz z ks. Emilem Kurkiem i opiekunami początek długiego weekendu majowego spędzili w Miejscu Piastowym biorąc udział w XVII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Sportowej im. bpa Jana Chrapka. Młodzi ludzie, których zazwyczaj kojarzymy ze służby przy ołtarzu reprezentowali naszą parafię w dwóch kategoriach wiekowych: U-13 i U-16.

Z wielką radością informujemy, że ministranci do lat 13 zajęli pierwsze miejsce w turnieju piłkarskim o 🏆 Puchar Anioła 🏆. W meczu finałowym, pełnym emocji i zwrotów akcji, po zażartej walce pokonali 3 do 1 zespół Katolickiej Szkoły Podstawowej w Markach. W pozostałych 5 meczach odnotowali 4 zwycięstwa i jeden bezbramkowy remis z drużyną, której stawili czoła w finale.

O półfinały otarła się również druga, starsza drużyna. Ministranci z U-16 uplasowali się na 6 miejscu spośród 10 drużyn tej kategorii.

Formacja Liturgicznej Służby Ołtarza w naszej parafii, to nie tylko zbiórki koncentrujące się wokół spraw ministranckich – choć te stanowią jej najważniejszy element – ale również czas integracji, zabaw, wspólnych wyjazdów itp. Z tego powodu nasi ministranci spotykają się co piątek w hali lub na boisku Szkoły Podstawowej 357, aby doskonalić swoje umiejętności sportowe a przy tym pogłębiać przyjaźnie i nawiązywać nowe znajomości.

Michalicka olimpiada sportowa, to nie tylko zawody piłkarskie. Nasi reprezentanci brali udział w pozostałych dyscyplinach sportowych i tu również odnosili sukcesy:

SKOK W DAL
2 miejsce Ignacy 🥈Mrozek (Warszawa Bemowo)
3 miejsce 🥉Aleksander Mazurek (Warszawa Bemowo)

TURNIEJ STRZELECKI
1 miejsce 🥇 Aleksander Mazurek (Warszawa Bemowo)
2 miejsce 🥈Ignacy Mrozek (Warszawa Bemowo)

PCHNIĘCIE KULĄ
1 miejsce. 🥇 Tymon Michniewicz (Warszawa Bemowo)
3 miejsce 🥉Ignacy Mrozek (Warszawa Bemowo)

BIEG NA STO METRÓW
1 miejsce 🥇Aleksander Wojtynowski (Warszawa Bemowo)
2 miejsce Marek Szulc (Warszawa Bemowo)

Przywieźliśmy ze sobą również statuetkę najlepszego strzelca 🎖 i zawodnika 🎖 kategorii U-13, którą wygrał Ignacy Mrozek oraz statuetkę najlepszego bramkarza 🎖 , którą również zdobył nasz reprezentant Bartosz Filipek.

Dziękujemy rodzicom ministrantów za zaufanie, wsparcie oraz pozwolenie swoim synom na udział w turnieju i reprezentowanie naszej parafii.

Tekst: ks. Emil Kurek CSMA
Zdjęcia: Stanisław Kordyasz i Mikołaj Musiałek