Michalici

Pielgrzymka śladami św. Pawła Apostoła

17-06-2024

facebook twitter
Organizujemy parafialną pielgrzymkę śladami św. Pawła na słoneczną Maltę od 17 – 22 listopada 2024 r.

Organizujemy parafialną pielgrzymkę śladami św. Pawła na słoneczną Maltę od 17 – 22 listopada 2024 r. Ofertę znajdziemy poniżej. Zapisy od środy u ks. proboszcza, proszę mieć z sobą dowód osobisty.

Pielgrzymka Śladami św. Pawła - Program wyjazdu

1 DZIEŃ 17.11.2024

Spotkanie na lotnisku Warszawa – Okęcie o godz. 12:45. Msza Święta w Kaplicy Lotniskowej. Wylot na Maltę o godz.15:50, przylot na Maltę o godz.18:55. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2 DZIEŃ 18.11.2024

Śniadanie. Przejazd do stolicy - La Valetty. Stolica – forteca otoczona wodami Wielkiego Portu i Zatoką Marsamxett. Katedra św. Jana, dawniej kościół Zakonu św. Jana. W oratorium zobaczymy największe dzieło Caravaggia na Malcie – ścięcie Jana Chrzciciela. Pałac Wielkich Mistrzów obecnie Pałac Prezydencki z zewnątrz. Przerwa na lunch. Spacer po górnej części Ogrodów Barakka, codziennie w południe członkowie Malta Heritage Society (ubrani w mundury Artylerii Brytyjskiej) oddają salut armatni. Z tarasu widokowego będziemy mogli podziwiać niezwykły widok na port La Valetty. Następnie zwiedzimy „Trzy miasta” położone naprzeciwko La Valetty: Senglea, Cospicua & Vittoriosa. Malownicze widoki na Grand Harbour. Zobaczymy Bazylikę Narodzenia NMP w Senglei z XIII w. wraz ze statuą Chrystusa Odkupiciela. Spacer po parku. Następnie odwiedzimy Vittoriosę, gdzie zobaczymy Pałac Inkwizytora, gdzie od XVI do XVIII w. znajdowała się siedziba Maltańskiej Świętej Inkwizycji. Zobaczymy pomieszczenia, z których korzystali funkcjonariusze Świętego Oficjum. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

3 DZIEŃ 19.11.2024

Śniadanie. Rejs promem na wyspę Gozo zwaną zieloną wyspą. Zobaczymy sanktuarium maryjne Ta’Pinu. Wizyta przy miejscu, gdzie było Azure Window. Wyjazd do stolicy Gozo, miasta Victoria-Rabat. Zwiedzanie starej fortecy Zakonu Maltańskiego, Citadella, zwiedzanie Katedry Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w fortecy Zakonu Maltańskiego. Zobaczymy także Świątynię Ggantija, gdzie znajdują się świątynie neolityczne mające 7500 lat. Przerwa na posiłek w zatoce Xlendi, gdzie będzie możliwość podziwiania nadmorskich widoków. Zobaczymy także Dwejra Heritage Park. Powrót na Maltę. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4 DZIEŃ 20.11.2024

Śniadanie. Przejazd do wioski rybackiej Marsaxlokk, czas w malowniczo położonym porcie. Następnie Hagar Qim & Mnajndra - Megalithic Temple, gdzie zachowały się pozostałości megalitycznych świątyń, datowanych na IV i III tysiąclecie p.n.e. Kompleks odsłonięto w 1839 roku. W 1992 roku wpisano go na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przejazd do Mdiny – pierwszej stolicy wyspy, zwiedzanie centralnie położonej Katedry św. Pawła, fortyfikacje, punkt widokowy, Katakumby i Muzeum, rejs do Blue Grotto, podczas którego można zobaczyć przepiękne lazurowe groty. Obiadokolacja, nocleg.

5 DZIEŃ 21.11.2024

Śniadanie. Dzień wypoczynkowy. Całodniowa wycieczka na wyspę Comino: rejs po Blue Lagoon. Czas wolny na wyspie. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Uwaga: wszystkie rejsy uzależnione są od pogody, w przypadku złej pogody przewoźnik zastrzega sobie prawo do zmiany godzin lub odwołania rejsu. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

6 DZIEŃ 22.11.2024

Śniadanie. Przejazd na lotnisko na Malcie. Wylot do Polski o godz.10:45, przylot do Warszawy o godz.13:45.

Termin: 17 – 22.11.2024

Cena: 2370 PLN + 940 EURO

Biuro zastrzega sobie ewentualne zmiany w kolejności realizacji programu w związku z miejscowymi realiami.

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE:

 • Bilety lotnicze linii wizzair na trasie Warszawa - Malta – Warszawa. Wymiary bagażu podręcznego 55 x 40 x 23 cm – waga 8 kg, dodatkowo, bagaż rejestrowany do 20 kg.
 • Zakwaterowanie nad Zatoką św. Pawła w hotelu 4 * (5 noclegów)
 • Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje w formie bufetu
 • Transport autokarem na całej trasie zgodnie z programem
 • Lokalna opłata klimatyczna
 • Pilot na całej trasie polskojęzyczny
 • Przewodnik lokalny zgodnie z programem
 • Bilety wstępów do zwiedzanych miejsc zgodnie z programem: konkatedra św. Jana, Pałac Inkwizytora w Vittoriosa, Ggantija, Hagar Qim, Mnajdra, Grota św. Pawła, rejs po Wielki Porcie z La Valetta do Vittoriosa, rejs promem na Gozo, rejs w Blue Grotto, całodzienny rejs na Comino.
 • Ubezpieczenie w Towarzystwie Ubezpieczeniowym WIENER (Vienna Insurance group) w pakiecie Optimum zawierające: KL 80 000 EUR, NNW 30 000 EUR, bagaż 2000 PLN OC – 25 000 EUR. Ubezpieczenie nie obejmuje chorób przewlekłych.
 • Zestaw urządzeń do oprowadzania grupowego Radioguide ® firmy VOX POLSKA

 

ŚWIADCZENIA NIEZAWARTE W CENIE:

 • Dopłaty do pokoju 1 osobowego w wysokości 350 EUR
 • własne wydatki

 

Dla zapewnienia wysokiego komfortu usług NOMADA gwarantuje swoim pielgrzymom urządzenia systemu oprowadzania grupowego Radioguide ® firmy VOX POLSKA www.voxpolska.pl

 

Informacje dla pielgrzymów:

❖ Osoby zdecydowane do udziału w pielgrzymce na Maltę w terminie 17 – 22.11.2024 w celu zapisania się na listę uczestników proszone są o szczegółowe zapoznanie się z programem, wpisanie się na listę uczestników u Księdza Proboszcza oraz dokonanie 1 wpłaty.
Przy zapisie prosimy podać prawidłowe dane, które są niezbędne do wystawienia biletu oraz ubezpieczenia uczestników /uwaga: jeśli w dokumencie tożsamości wpisane są dwa imiona, prosimy o wpisanie imienia i nazwiska zgodnie z zapisem w dokumencie/
❖ Przy deklaracji udziału oraz ponownie w formularzu umowy udziału prosimy o podanie rodzaju zakwaterowania: pokój 1 lub 2 osobowy, przy wyborze pokoju 2 osobowego prosimy o wskazanie osoby do zakwaterowania.
❖ W celu zapisu prosimy o dokonanie wpłaty zaliczki u Księdza Proboszcza zgodnie z harmonogramem tj. 1800 PLN + 150 EUR.
❖ Prosimy o dokonanie 2 i 3 wpłaty według poniższego harmonogramu bezpośrednio do organizatora wyjazdu.
1 wpłata w wysokości 1800 PLN + 150 EUR – płatne u Księdza Proboszcza
2 wpłata w wysokości - 570 PLN i 300 EUR do dnia 31.07.2024 – na konto biura NOMADA
3 wpłata w wysokości – 490 EUR do dnia 18.09.2024 – na konto biura NOMADA

❖ W przypadku rezerwacji pokoju 1 osobowego, kwota dopłaty za pokój 1 osobowy zostanie rozliczona przy 3 wpłacie.
❖ Wpłata 2 i 3 w PLN zostanie dokonana na konto w PLN o numerze 25 1240 1066 1111 0000 0000 1733 Bank Pekao S.A